Ankara Eğit.ve Din. Tesisi

Tesisimiz, Çankırı Caddesi No: 36 Ulus/ANKARA adresinde 01/04/2004 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir. Tesis 12 kattan oluşmakta olup, 8 katı konaklama, 1 katı yemekhane, 1 katı toplantı salonu, 1 katı resepsiyon ve lobi, 1 katı ise mutfak ve çamaşır hane olarak hizmet vermektedir. Eğitime gelen misafirlerimiz için ayrıca çalışma odası bulunmaktadır.

Tesisimiz,  104 oda 208 yatak kapasitesine sahiptir. Odalarımız iki kişiliktir.

Tesisimizde sabah kahvaltısı (en az 6 çeşit kahvaltılık) ve lobide çay hizmeti ücretsiz verilmektedir.

Tesisimizin yakın çevresinde tarihi Roma Hamamı, Hacı Bayram Veli Camii, Ulus Atatürk Heykeli, Ankara Kalesi, eski TBMM binası bulunmaktadır.

Tesisimiz, Esenboğa hava alanına 25 km, otogara 9 km, tren garına 2,5 km mesafededir.

Tesisimizin önündeki caddeden; Sıhhıye, Kızılay, Bakanlıklar, Çankaya, Balgat semtlerine ve Keçiören, Altındağ ilçelerinde bulunan semtlere giden toplu taşıma otobüsleri geçmektedir.

Adres:   Çankırı Caddesi No:36 Ulus-ANKARA  

Telefon:(0 312) 309 46 62 – 309 46 67

Fax:(0 312) 309 40 72

Ödemelerin banka kartı ya da kredi kartı ile yapılması esastır.

A- KAMU PERSONELİ 
I- Görevli Olmayan Kamu Personeli 
1) Bakanlığımız ile Bağlı ve İlgili Kuruluş Personeli (Emekliler dahil) kendisi,eşi,altsoy ve üstsoyları40,00 TL
2) Başbakanlığın 2008/5  Sayılı Genelgesi Kapsamına Girmeyen Diğer Kamu Kurumu ve Kuruluşu Personeli  (Emekliler dahil) kendisi,eşi,altsoy ve üstsoyları50,00 TL
3) Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Merkez Teşkilatı ile Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Teşkilatı sivil personeli40,00 TL
II- Geçici Görevliler, Sevkli Gelen Hasta ve Refakatçiler,
       1- Memur ve Hizmetlilerden; 
              a) Aylık/kadro derecesi 1-4 olanlar (İlk 10 gün)55,00 TL
              b) Aylık/kadro derecesi 5-15 olanlar (İlk 10 gün)54,00 TL
              c) Aylık/kadro derecesi 1-4 olanlar (İlk 10 günden sonra)18,00 TL
              d) Aylık/kadro derecesi 5-15 olanlar (İlk 10 günden sonra)18,00 TL
       2- Sevkli Gelen Hasta ve Refakatçilerden;22,00 TL
       3-  Denetim Elemanları ( Harcırah kanununun 33. maddesine
göre teftiş, inceleme, denetim ve soruşturma ile görevlendirilen
denetim elemanları)
a)  Merkezi Denetim Elemanları;94,00 TL
b) Taşra Denetim Elemanları;65,00 TL
B- DİĞER KİŞİLER
1)  Kamu Personeli Dışındaki Kişiler60,00 TL
2) Şehitlerimizin eş, anne, baba ve çocukları ile gaziler, harp ve vazife malulleri, bunların eş, anne, baba ve çocukları, anne, baba ve çocukları40,00 TL
01.02.2014 tarihinden sonra doğan çocuklar için konaklama bedeli alınmaz.
01.02.2011 ile 01.02.2014 tarihleri arasında (bu tarihler dâhil) doğan çocuklar için konaklama bedelinin yarısı alınır.
Konaklama fiyatına kahvaltı dâhildir.

ANKARA EĞİTİM VE DİNLEME TESİSİNDE
KONAKLAYAN MİSAFİRLERİMİZİN BİLMESİ VE UYMASI GEREKEN KURALLAR

 • 1774 sayılı kimlik bildirme kanunun ek-1 maddesi gereğince konuklarımızın listesi kolluk kuvvetlerine bildirileceği için merkezimizden yararlanacak olanlar konaklama kayıt belgesini kendi el yazılarıyla eksiksiz ve doğru doldurarak resepsiyon görevlisine teslim etmek ve Kurum Kimliği, Ehliyet, T.C. Nüfus cüzdanı vb. kimlik ibraz etmek mecburiyetindedir.
 • Misafir kabulü için gerekli resmi işlemlerin tamamlanmasıyla odaların boş ve temiz olması şartı ile konuklar odalarına çıkabilirler.
 • Misafirler giriş işlemi yaptırdıktan sonra aynı gün içinde ayrılmak isteseler dahi tam günlük ücret ödemek durumumdadırlar. Odalar standart iki kişiliktir ve zorunlu olmadıkça tek kişinin kullanımına tahsis edilemez.
 • İlke olarak Tesisimiz, Bakanlığımız tarafından uygun görülen eğitimlerin katılımcılarına söz konusu eğitim süresince konaklama ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla tahsis edilmektedir. Bu nedenle eğitim harici (Geçici görev, hastalık, sportif faaliyetler vb. nedenlerden dolayı) konaklayanlardan ihtiyaç duyulduğunda önceden bilgilendirmek şartıyla odalarını boşaltmaları istenebilecektir.
 • Çıkış işlemlerinde oda saat 13.00’e kadar boşaltılacaktır. 13.00’ten sonra boşaltmak için ısrar edilmemelidir. Belirtilen sürelerde oda boşaltılmadığı ve ücret ödenmediği takdirde o günün konaklama bedeli de tahsil edilir.
 • Misafirlerimiz, tesiste ücret ödemeden çıkış yaptıkları takdirde, çıkışları Tesis Müdürlüğü tarafından tespit edilen süre baz alınarak ücretlendirilir.
 • Tesisimizde konaklayan misafirlerimizden konaklama bedelleri giriş yaptıklarında peşinen alınır.
 • Tesisimize izinsiz hiçbir ziyaretçi alınamaz. Tesiste konaklamayan kişilerin ve ziyaretçilerin katlara ve odalara çıkartılması yasaktır.
 • Tesiste ziyaretçi kabulü saat 24.00’e kadardır.
 • Tesiste konaklayan misafirlerin kendi konakladıkları odanın haricinde diğer odalara her ne sebep olursa olsun girmesi kesinlikle yasaktır. (Toplu ders çalışmak dâhil)
 • Odalarda bulunan demirbaşlar oda dışına çıkarılamaz ve yerleri değiştirilemez. Duvarlara kâğıt vb. yapıştırılamaz, yazı yazılamaz.
 • Odalardaki ve merkez genelindeki elektrik, su, ısıtma, havalandırma, telefon, kamera, bilgisayar, internet, yangın ihbar sistem ve tesisatına teknik servis dışında müdahalede bulunulması yasaktır (Arıza ve teknik işler için resepsiyon görevlisi ile irtibata geçiniz).
 • Tesis dâhilinde kırılan, zarar verilen veya kaybedilen her türlü eşyanın bedeli kullanandan, rayiç bedel üzerinden tahsil edilir.
 • Tesisimize alkollü içki sokmak ve içmek yasaktır.
 • Tesiste 4207 sayılı kanunun 2/1b maddesinde belirtilen (oda, koridor, sınıf vb.) yerlerde sigara içmek yasaktır.
 • Tesisimizde yangın uyarı sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle odalarda ve katlarda yanıcı madde (sigara, maytap, mum vb.) kullanılması yasaktır.
 • Odalarda hiçbir suretle elektrikli veya gazlı, ısıtma veya pişirme amaçlı araç ve gereç (Her türlü ısıtıcı, ocak, tencere, tava vb.) bulundurulamaz. Odalarda bu tür araç ve gereç tespit edilmesi durumunda, ayrılırken teslim edilmek üzere el konulur.
 • Odalarda, açıkta hiçbir türlü yiyecek ve içecek maddesi bulundurulmaması rica olunur.(Yiyecek ve içecekler odalardaki buzdolaplarında muhafaza edilebilir).
 • Tesisimizde başkalarını rahatsız edecek şekilde gürültü yapmak, yüksek sesle konuşmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek ve televizyon seyretmek yasaktır.
 • Tesisimizde odalar dışında iç çamaşırı, terlik, şort gibi uygunsuz kıyafetlerle dolaşılması yasaktır.
 • Tesisimizde karşılaşabileceğiniz her türlü sorun ve temennilerinizi resepsiyona bildirebilirsiniz ya da istek ve öneri kutularına yazılı olarak bildirebilirsiniz. Ayrıca, tesis yönetimi ile ilgili şikâyetlerinizi de Bakanlığımız İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına bildirebilirsiniz.
 • Tesisimizde istenildiği takdirde görevli personele kimlik belgesi gösterilmesi zorunludur.
 • Misafirlerimizin oda anahtarını, odada bulunmadıkları zamanlarda resepsiyona teslim etmeleri önemle rica olunur.
 • Tesisimizde konaklayan misafirler için tesise giriş saati en geç 24.00’tür.
 • Tesis talimatlarına aykırı davranış sergileyen, huzur bozan, zarar veren ve ücret ödememekte ısrar eden kişilerin öncelikle tesisle ilişiği kesilecek sonrasında sunulan hizmetlerle alakalı olarak bir alacak varsa yasal takip yoluna gidilecektir.

Odalarımız, misafirlerimizin her türlü ihtiyacı ve konforu düşünülerek hazırlanmıştır. Odalarımızda; havlu, terlik,  saç kurutma makinesi, LED TV,  Wi-Fi, 24 saat sıcak su ve mini buzdolabı mevcuttur. Engelli misafirlerimiz için 2 adet engelli odası bulunmaktadır.